• Obniżka

Metz lampa błyskowa mecablitz 26 AF-2 Nikon i-TTL

5242

Główne cechy:

  • Lampa kompatybilna z systemem Nikon i-TTL

  • Liczba przewodnia 26 dla ISO 100 85 mm

  • Pokrycie 24-85 mm

  • Lampa Video LED z 2 poziomami mocy

519,00 zł
249,00 zł Zniżka 270,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie. Wyślij zapytanie o dostepność!


Opis

Dzięki niewielkiej budowie i unikalnej konstrukcji, Metz 26 AF-2 doskonale nadaje się do kompaktowych aparatów cyfrowych. Dzięki swoim rozmiarom jest idealnym urządzeniem w podróży czy na spacerze, gdyż zmieści się nawet w kieszeni. W pełni kompatybilny. Jak wszystkie lampy błyskowe Metz, najnowszy model 26 AF-2 jest dostosowany do wszystkich aparatów cyfrowych czołowych producentów takich jak Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Leica, Pentax, Sony oraz Fujifilm. 

SPECYFIKACJA

• Maksymalna liczba przewodnia: 26 dla ISO 100 i 85mm

• Maksymalna ilość błysków (przy użyciu baterii litowych 1,5V): 160

• Opóźnienie błysku od 0,3 (w zależności od źródła energii)

• Możliwość pochylenia reflektora (o 90 stopni)

• Zintegrowany dyfuzor szerokokątny 24mm

• Automatyczne wyłączenie lampy

• Lampa wspomagająca AF

• Metalowa podstawka*

• Natężenie światła lampy LED 30 Lux/ 1m

• Lampa led regulowana w 2 stopniach

• Tryb lampy TTL

• Synchronizacja z 1 i 2 kurtyną migawki

• Redukcja efektu czerwonych oczu

Słowniczek techniczny dotyczący lamp błyskowych

ZA

Akustyczne powiadomienie o stanie (BEEP)

Można aktywować dodatkowe powiadomienia akustyczne o stanie gotowości lampy, kontroli ekspozycji lampy i alertów.

Pomiar błysku AF

Dodatkowe światło autofokusa (błysk pomiarowy AF) zintegrowane z lampą błyskową automatycznie obsługuje centralny czujnik autofokusa aparatu w warunkach słabego oświetlenia otoczenia. Wielostrefowa lampa błyskowa do pomiaru AF obsługuje również zdecentralizowane czujniki AF.

Automatyczne wyłączanie jednostki

Podczas dłuższych przerw w fotografowaniu lampa błyskowa jest automatycznie przełączana w energooszczędny stan gotowości, aby zapobiec rozładowaniu źródła zasilania (Auto-Off). Funkcja budzenia (>>> Wake-Up) reaktywuje lampę błyskową, np. Poprzez lekkie naciśnięcie migawki aparatu.

Automatyczny tryb lampy błyskowej

Fotoczujnik zintegrowany z lampą błyskową mierzy obiekt podczas fotografowania i automatycznie wyłącza strumień światła, gdy tylko obiekt zostanie prawidłowo naświetlony.

do

Prawidłowe wyświetlanie ekspozycji

Prawidłowe wskazanie ekspozycji ok, pojawia się na lampie błyskowej po wykonaniu zdjęcia, jeśli obiekt w trybie automatycznym lub TTL jest prawidłowo oświetlony.

re

Wyświetlacz z matrycą punktową i klawiszami programowalnymi

Indywidualne dostosowanie wyświetlacza w systemie aparatu i stanu pracy w celu optymalnej i intuicyjnej obsługi lampy błyskowej za pomocą klawiszy programowalnych.

D-TTL

Dalszy rozwój sterowania błyskiem TTL z pomiarem przedbłysków w aparatach Nikon.

3D i D-TTL-3D

Dzięki sterowaniu błyskiem 3D-TTL (Nikon) i D-TTL 3D dodatkowe dane, takie jak odległość od obiektu, są uwzględniane podczas naświetlania.

mi

E-TTL

Innowacyjne udoskonalenie sterowania błyskiem TTL z technologią pomiaru przedbłysku w aparatach Canon EOS i PowerShot.

E-TTL II

Dzięki sterowaniu błyskiem E-TTL II podczas naświetlania brane są pod uwagę dodatkowe dane, takie jak odległość od fotografowanego obiektu i liczba przewodnia lampy błyskowej.

Rozszerzony zoom

W trybie Motor Zoom główny reflektor oświetla obiekt bardziej niż to konieczne przez jedną pozycję reflektora. W rezultacie dodatkowe rozproszone światło zapewnia delikatniejsze oświetlenie obiektu.

fa

Bracketing lampy błyskowej

Seria bracketingu błysku z trzema zdjęciami o różnej ekspozycji lampy: minus wartość korekcji, brak wartości korekcji i plus wartość korekcji.

Wskaźnik gotowości lampy błyskowej

Wskaźnik gotowości lampy błyskowej świeci się, gdy w kondensatorze błysku lampy błyskowej jest wystarczająco dużo energii.

sol

Liczba przewodnia

Liczba przewodnia to liczba kodowa mocy światła lampy błyskowej. Zależy ona od wstępnie ustawionej czułości ISO i (w przypadku reflektorów zmiennoogniskowych) od położenia odbłyśnika, a także od potencjalnego zastosowania mocowania reflektorów (np. Akcesoriów szerokokątnych lub teleobiektywów). W przypadku synchronizacji z dużą szybkością (HSS) liczba przewodnia zależy również od czasu otwarcia migawki.

H.

HSS - synchronizacja z dużą prędkością

W przypadku synchronizacji z dużą szybkością (HSS) można używać lampy błyskowej z czasami naświetlania krótszymi niż czas synchronizacji lampy błyskowej aparatu. W rezultacie, zdjęcia z lampą błyskową z szerokimi otworami przysłony są możliwe przy wysokim poziomie oświetlenia otoczenia, na przykład w celu ograniczenia głębi ostrości w zdjęciach portretowych.

ja

i-TTL

Innowacyjne udoskonalenie sterowania błyskiem TTL z pomiarową technologią przedbłysku w aparatach Nikon.

i-TTL-BL

Dzięki sterowaniu lampą błyskową i-TTL-BL dodatkowe dane, takie jak odległość od obiektu, są uwzględniane przez oświetlenie lampy błyskowej.

K.

Klawisz funkcyjny

Blokowanie kontroli operacyjnych. Chroni przed niezamierzonym nadpisaniem.

L

wyświetlacz LCD

Zawiera informacje o używanych trybach i ustawieniach lampy błyskowej. (>>> Wyświetlacz z matrycą punktową)

Tryb uczenia się

Lampa błyskowa jest w stanie rozpoznać technologię przedbłysku aparatu i z kolei omijać technologię przedbłysku. Dlatego lampa błyskowa jest włączana tylko jako główna lampa błyskowa podczas robienia zdjęć (fotografowany aparat).

M

Ręczny tryb lampy błyskowej

Tryb lampy błyskowej z nieregulowaną mocą światła. Lampa błyskowa zapewnia pełną moc światła, jeśli nie jest ustawiona częściowa moc światła.

Ręczny zoom

Pozycję zoomu głównego odbłyśnika, a tym samym oświetlenie lampy błyskowej, można dostosować ręcznie do ogniskowej obiektywu.

Stojak metalowy

Wysokiej jakości metalowa podstawa do bezpiecznego mocowania na stopce aparatu.

Światło modelujące

Światło modelujące to stroboskopowe światło o wysokiej częstotliwości błysków trwających kilka sekund. To „quasi-permanentne światło” pozwala ocenić rozkład światła i tworzenie cienia na obiekcie przed zrobieniem zdjęcia.

Zoom silnika

Pozycja zoomu głównego odbłyśnika, a tym samym oświetlenie lampy błyskowej, jest automatycznie dostosowywane do ogniskowej obiektywu.

O

Wyświetlacz OLED

Zawiera informacje o aktualnie używanych trybach pracy i ustawieniach. Wyświetlacz OLED charakteryzuje się wysokim kontrastem i jest energooszczędny.

P.

Tryb częściowego oświetlenia

Ręczny tryb lampy błyskowej z nieregulowaną mocą światła. Ustawiając tryb światła częściowego na lampie błyskowej, moc światła lub czas świecenia lampy błyskowej można dostosować specjalnie do sytuacji fotograficznej.

P-TTL

Innowacyjne udoskonalenie sterowania błyskiem TTL z technologią pomiaru przedbłysku w aparatach Pentax.

R

Tryb szybki

Tryb Rapid zapewnia krótkie czasy ładowania przy zmniejszonej maksymalnej mocy światła.

TYLNY

Synchronizacja z drugą kurtyną migawki zapewnia bardziej naturalne efekty rozmycia przy dłuższych czasach naświetlania.

Zdalna obsługa

System zdalny składa się z głównej lub sterującej lampy błyskowej w aparacie i co najmniej jednej podrzędnej lampy błyskowej. Podrzędna lampa błyskowa jest zdalnie sterowana bezprzewodowo przez główną lub sterującą lampę błyskową. W przeciwieństwie do kontrolowanej lampy błyskowej, w przypadku głównej lampy błyskowej, lampa błyskowa ma wpływ na ekspozycję.

S

System adapterów SCA 3002

Do aparatów systemowych z cyfrową lub analogową transmisją danych między aparatem a lampą błyskową. Dzięki zastosowaniu adaptera SCA z systemu
SCA 3002, w zależności od typu aparatu , dostępnych jest wiele dodatkowych funkcji systemowych lamp błyskowych z systemu SCA 3002. Oprogramowanie układowe adaptera SCA z systemu SCA 3002 można aktualizować za pośrednictwem usługi Metz dla przyszłych kamer.

Drugi reflektor

Aby rozjaśnić cienie rzucane w zbliżeniach, które pojawiają się podczas używania lampy błyskowej pośredniej.

Tryb serwo

Tryb serwo umożliwia bezprzewodowe sterowanie lampą błyskową Metz odpowiedniego systemu aparatu za pomocą wbudowanej lampy błyskowej aparatu cyfrowego. Umożliwia kalibrację mocy światła jako oświetlenia częściowego.

Tryb slave

Wbudowany czujnik umożliwia korzystanie z bezprzewodowego trybu lampy błyskowej podrzędnej w połączeniu z lampą główną lub kontrolerem. (>>> Zdalna obsługa)

Sony / ADI

Innowacyjny dalszy rozwój kontroli błysku TTL dla aparatów Sony Alpha, w którym na przykład informacje dotyczące odległości do obiektu są zawarte w ekspozycji błysku.

Tryb zoomu punktowego

Podczas zbliżania odbłyśnik zwiększa się o jeden poziom oświetlenia obiektu nad wybraną pozycją. To centralnie podkreśla ujęcie. Przykład: reflektor zmiennoogniskowy ustawia się na 70 mm przy ustawionej ogniskowej 50 mm. Informacje na wyświetlaczu lampy błyskowej pozostają jednak przy 50 mm, czyli oryginalnej ogniskowej obiektywu.

Tryb strobo

&
Szczegóły produktu

Specyficzne kody

EAN13
4003915026123
5242
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 6263

Metz Lampa błyskowa mecablitz M360 Nikon

Główne cechy: Kompatybilny z TTL, 24-105mm Power Zoom Obsługa 2 przyciskami, liczba przewodnia: 36 (ISO 100/105 mm) Synchronizacja na pierwszą lub drugą kurtynę Wysuwana karta odbłyśnika

Cena 439,00 zł
Więcej
ZAMÓWIENIA DO 12:00 - NADAWANE SĄ TEGO SAMEGO DNIA (ROBOCZEGO).

Indeks: 5513

Metz Mecablitz M400 Digital Fuji Lampa błyskowa

Główne Cechy Moc błysku: liczba przewodnia 40 dla ISO 100 i 105mm Przejrzysty wyświetlacz OLED Obrotowy reflektor Odbłyśnik i szerokokątny dyfuzor 12mm Zoom dla ogniskowych 24-105mm Błysk modelujący Metalowa podstawa ze stopką Bardzo prosta i wydajna lampa wideo LED o mocy 100 lx / 1m Tryb TTL Tryb manualny błysku z 25 częściowym...

Cena 899,00 zł
Więcej
ZAMÓWIENIA DO 12:00 - NADAWANE SĄ TEGO SAMEGO DNIA (ROBOCZEGO).

Indeks: 5503

Metz Mecablitz M400 Digital Nikon Lampa błyskowa

Główne Cechy Moc błysku: liczba przewodnia 40 dla ISO 100 i 105mm Przejrzysty wyświetlacz OLED Obrotowy reflektor Odbłyśnik i szerokokątny dyfuzor 12mm Zoom dla ogniskowych 24-105mm Błysk modelujący Metalowa podstawa ze stopką Bardzo prosta i wydajna lampa wideo LED o mocy 100 lx / 1m Tryb TTL Tryb manualny błysku z 25 częściowym...

Cena 899,00 zł
Więcej
ZAMÓWIENIA DO 12:00 - NADAWANE SĄ TEGO SAMEGO DNIA (ROBOCZEGO).

Indeks: 6264

Metz Lampa błyskowa mecablitz M360 Sony

Główne cechy: Kompatybilny z TTL, 24-105mm Power Zoom Obsługa 2 przyciskami, liczba przewodnia: 36 (ISO 100/105 mm) Synchronizacja na pierwszą lub drugą kurtynę Wysuwana karta odbłyśnika

Cena 439,00 zł
Więcej
ZAMÓWIENIA DO 12:00 - NADAWANE SĄ TEGO SAMEGO DNIA (ROBOCZEGO).

Indeks: 5511

Metz Mecablitz M400 Digital Pentax Lampa błyskowa

Główne Cechy Moc błysku: liczba przewodnia 40 dla ISO 100 i 105mm Przejrzysty wyświetlacz OLED Obrotowy reflektor Odbłyśnik i szerokokątny dyfuzor 12mm Zoom dla ogniskowych 24-105mm Błysk modelujący Metalowa podstawa ze stopką Bardzo prosta i wydajna lampa wideo LED o mocy 100 lx / 1m Tryb TTL Tryb manualny błysku z 25 częściowym...

Cena 899,00 zł
Więcej
ZAMÓWIENIA DO 12:00 - NADAWANE SĄ TEGO SAMEGO DNIA (ROBOCZEGO).

Indeks: 5512

Metz Mecablitz M400 Digital Olympus/Panasonic Lampa błyskowa

Główne Cechy Moc błysku: liczba przewodnia 40 dla ISO 100 i 105mm Przejrzysty wyświetlacz OLED Obrotowy reflektor Odbłyśnik i szerokokątny dyfuzor 12mm Zoom dla ogniskowych 24-105mm Błysk modelujący Metalowa podstawa ze stopką Bardzo prosta i wydajna lampa wideo LED o mocy 100 lx / 1m Tryb TTL Tryb manualny błysku z 25 częściowym...

Cena 899,00 zł
Więcej
ZAMÓWIENIA DO 12:00 - NADAWANE SĄ TEGO SAMEGO DNIA (ROBOCZEGO).